Psychoterapia Indywidualna

Terapia indywidualna – na czym polega?

Psychoterapia indywidualna zapewnia maksimum korzyści, bo terapeuta poświęca Ci całą swoją uwagę. Co więcej, tworzy indywidualną konceptualizację, czyli opis Twojego problemu. Zawiera on przyczyny, mechanizm działania oraz plan leczenia. Interwencje są dopasowane do Ciebie i przebiegają w odpowiednim tempie. Jeżeli chcesz wykorzystać terapię w pełni, podejście indywidualne w psychoterapii stanowi najlepsze rozwiązanie. Masz gwarancję tego, że w czasie terapii terapeuta odpowie na każde Twoje pytanie, nie będąc rozproszony innymi pacjentami. Jeśli zatem interesuje Cię terapia indywidualna Warszawa stanowi bardzo dobrą lokalizację do skorzystania z usług gabinetu psychoterapii Wolni od schematu.

Terapia indywidualna – na czym polega? 

Zanim udasz się na swoją pierwszą konsultację terapeutyczną, warto wcześniej zaznajomić się z tym, na czym dokładnie polega terapia indywidualna. Co powinno się mieć na uwadze? Terapia indywidualna to spotkanie jeden na jeden z terapeutą. Tworzy zatem maksymalnie komfortowe warunki do zwierzeń z najtrudniejszych dla pacjenta problemów. Zapewnia maksimum korzyści, ponieważ terapeuta może skoncentrować całą swoją uwagę na Twoim problemie. Dzięki temu jest w stanie szybciej przedstawić szczegółową diagnozę. Wraz z Tobą zbuduje indywidualną konceptualizację, czyli opis mechanizmów odpowiedzialnych za Twoje trudności. Następnie dokładnie omówi plan działania, które pomoże Ci odzyskać w życiu spokój i harmonię.  

W zależności od pacjenta oraz wykształcenia psychoterapeuty mogą być stosowane różne metody psychoterapii. Najpowszechniejsza z pewnością jest psychoterapia poznowczo-behawioralna, która skupia się na bieżących problemach, mając na celu pomóc na nowo ukształtować zdrowe przekonania oraz nawyki w radzeniu sobie z napotykanymi problemami. Terapia indywidualna zazwyczaj ma długoterminowy przebieg. Może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Około godzinne spotkania odbywają się raz na tydzień lub raz na kilka tygodni. Podczas kolejnych wizyt w gabinecie psychoterapeutycznym możesz opowiadać o poczynionych postępach w codziennym życiu lub nowych, napotkanych trudnościach.  

 

Dla kogo terapia indywidualna będzie dobrym wyborem? 

W kwestii takiej jak psychoterapia indywidualna Warszawa ma wiele do zaoferowania. Rozpoczęcie psychoterapii może rozważyć każda osoba, która pragnie doskonalić swoją miłość własną oraz relacje z innymi ludźmi. Zwykle jednak po pomoc sięgają pacjenci w sytuacjach kryzysowych, którym coraz trudniej przychodzi radzenie sobie z codziennością. Psychoterapia stanowi najskuteczniejszą, trwałą metodę leczenia depresji, lęków, stresu pourazowego, a także zaburzeń osobowości oraz odżywiania. Nierzadko może w zupełności zastąpić leczenie farmakologiczne lub też stanowić jego niezbędne uzupełnienie. Terapia indywidualna pozwoli Ci odkryć swoje unikalne zdolności i talenty, których nauczy Cię wykorzystywać w jak najlepszy sposób. Zwiększysz swoją samoświadomość, ucząc się czerpać radość z codzienności, a w trudnych chwilach używać swojej wewnętrznej siły.